Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

W Opolu przewlekają postępowanie sądowe

Ministerstwo Sprawiedliwości uznało za zasadną skargę OZZ Inicjatywa Pracownicza na przewlekłość postępowania sądowego w Sadzie Pracy w Opolu, dotyczące zwolnionych związkowców IP z tamtejszego Urzędu Statystycznego. Nie jest to jedyny taki przypadek.

Jak pisze ministerstwo w swoim piśmie, pierwsze czynności zostały w sprawie zwolnionych związkowców podjęte dopiero w maju 2009 roku, chociaż stracili pracę w grudniu 2008 roku. 15 maja Inicjatywa Pracownicza skierowała skargę - nie można wykluczyć, iż dopiero ten krok doprowadził, że sprawa „ruszyła z miejsca”.

Ministerstwo zapewnia, że sprawa ta, „pozostanie w zainteresowaniu Departamentu do czasu jego prawomocnego zakończenia”, a prezes sądu okręgowego w Opolu „objął przedmiotowe postępowanie sądowe własnym nadzorem administracyjnym”.

Nie jest to jedyny taki przypadek. W grudniu zeszłego roku został też zwolniony z Alma Market S.A. działacz IP Piotr Krzyżaniak. Od ostatniej rozprawy w dniu 9 kwietnia minęło już dokładnie 4 miesiące i nowy termin nie został jeszcze wyznaczony.

Powrót na górę