Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Opole: „Fabryka” zagrożona likwidacją - apel

Działający od ponad 2 lat Klub Inicjatyw Niezależnych „Fabryka” w Opolu może przestać istnieć. Działacze Pracowni Aktywności Lokalnej prowadzący Klub, którzy m.in. byli zaangażowani w obronę zwolnionych działaczy IP z Urzędu Statystycznego z Opola, apelują o pomoc.

 Wysyłacie swoje listy na niżej podany adres. Drukujemy także przykładową treść pisma. Komisja Krajowa prosi o potraktowanie sprawy jako ważnej i pilnej. Listy muszą dotrzeć do adresata przed 10 czerwca br.

Więcej na temat aktywności „Fabryki” i PAL znajdziecie na stronach:

www.fabrykaa.prv.pl
www.pal.oai.pl

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Treść przykładowego pisma protestacyjnego:

Spółdzielnia Pracy Usług Pralniczych "Chemipral"
ul. Oławska 1
49-300 Brzeg
Faks: (0-77) 416 34 15


Szanowni Państwo!
Piszę do Państwa, aby wyrazić swoje zaniepokojenie obecną sytuacją Klubu Inicjatyw Niezależnych "Fabryka" prowadzonym przez Stowarzyszenie "Pracownia Aktywności Lokalnej" mieszczącym się w wynajmowanym od Państwa lokalu przy ulicy Oleskiej 31 w Opolu.

Klub ten, dzięki Państwu przychylności, mógł funkcjonować w tym miejscu od ponad dwóch lat stając się przy tym istotną, niekomercyjną przestrzenią kulturalno-społeczną na terenie Opola.

W ciągu tego czasu odbyły się tam liczne wydarzenia jak: pokazy filmów, spektakle teatralne, wystawy, spotkania tematyczne, dyskusje, warsztaty. Lokal udostępniany był również innym grupom działającym na terenie Opola, które potrzebowały miejsca do spotykania się i przygotowania organizowanych przez nie przedsięwzięć kulturalnych czy społecznych. Od początku działalności "FABRYKĘ" odwiedziło kilkaset osób, a dla części z nich stała się ona ważnym punktem na kulturalnej mapie naszego miasta. Klub ten funkcjonuje na niekomercyjnych zasadach i jest tworzony przez ludzi- pasjonatów, którzy wkładają w to wiele energii i czasu. Robią to, ponieważ chcą dać innym miejsce, w którym będzie można wyrazić siebie, swoje poglądy i swoją twórczą aktywność.

Dlatego apeluję do Państwa o umożliwienie dalszego działania i rozwoju Klubu Inicjatyw Niezależnych "FABRYKA".

Likwidacja tego miejsca będzie dla wielu osób równoznaczna z usunięciem ważnego punktu kulturalno-społecznego z mapy Opola.

Powrót na górę

Podobne artykuły