Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Bydgoszcz: Spór zbiorowy w Centrum Onkologii

W bydgoskim Centrum Onkologii od grudnia 2007 roku w trwa spór zbiorowy z dyrekcją. Władze Centrum chciały obniżyć płace pewnych grup zawodowych nawet o 200 zł.

W wyniku trwania sporu dyrekcja zaczęła zastraszać pracowników. Zmuszać ich do rezygnacji z przynależności do związków zawodowych. Jedna z osób pod wpływem stresu trafiła do szpitala.

Niedawno pojawił się pomysł sprywatyzowania 4 działów Szpitala. Inicjatywa Pracownicza z Bydgoszczy wzywa do słania faksów protestacyjnych. 17.04.2008 roku ma się dobyć spotkanie rady społecznej na której zostanie przedstawiony plan tak zwanej restrukturyzacji. Związkowcy chcą wtedy zaprotestować przeciwko stawaniu zysku ponad ludzi.

 

LIST OTWARTY

Jako Związek Zawodowy czujemy się zobowiązani do poinformowania Państwa o naszym stosunku do planu Reorganizacji Centrum Onkologii w latach 2008/2009, która polega na sprywatyzowaniu czterech działów, bez pracy których Szpital ten z pewnością nie byłby tak znakomitą komórką służby zdrowia. Patrząc na naszych kolegów z CO przypominamy sobie sprzeciwy członków naszego związku odnośnie innych ośrodków zdrowia objętych programem prywatyzacji. Efektem były grupowe zwolnienia. Nie możemy do tego dopuścić. Jesteśmy przekonani, że powodem próby prywatyzacji ponad 100 osobowej załogi jest odwetem za trwanie Związków Zawodowych w sporze zbiorowym z Dyrektorem Centrum senatorem Zbigniewem Pawłowiczem. Nie dopuszczalne jest, by prowadzenie sporu zbiorowego, chęć przedstawienia swoich racji, była powodem restrukturyzacji.

Mamy nadzieje, że nasze zdanie przeważy szale na korzyść wszystkich pracowników oraz na poszanowanie związków zawodowych Centrum. Informujemy także o naszej gotowości do wsparcia naszych kolegów z CO.

Przewodniczący KŚ OZZ IP
w Bydgoszczy

 

Powrót na górę