Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Hanpol będzie demonstrował w Warszawie

W zaplanowanej na czwartek 26 marca demonstracji przeciwko polityce rządu, weźmie udział delegacja Inicjatywy Pracownicze i pracownicy Hanpolu. Załoga należącej do koreańskiego właściciela firmy, stała się jedną z pierwszych ofiar kryzysu. Przykład Hanpolu dowiódł, że mechanizmy prawne w niedostateczny sposób zabezpieczają interesy pracowników.
26 marca o godz. 13.00. na wezwanie związku zawodowego Sierpień’80 i związków zawodowych ratownictwa medycznego, sprzed Ministerstwa Zdrowia w kierunku Ministerstwo Gospodarki, ruszy demonstracja przeciwko polityce rządu pod hasłem: "Nie będziemy płacić za wasz kryzys". Będziemy protestować przeciwko: przerzucaniu kosztów kryzysu na pracowników, zamrożeniu płac, niekorzystnym dla pracowników zmianom w Kodeksie Pracy, prywatyzacji służby zdrowia i usług ratownictwa medycznego, niszczeniu państwowego ratownictwa medycznego i represjom wobec pracowników, prywatyzacji usług publicznych, likwidacji stoczni i przemysłu stoczniowego, obowiązkowi odrabiania chorobowego przy przechodzeniu na emerytury

W demonstracji weźmie udział Komitet Protestacyjny z łódzkiego Hanpola. Inicjatywa Pracownicza apeluje o pomoc finansową w celu wynajęcia autokaru:

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Górecka 154, 61-424 Poznań
57 9043 1070 2070 0042 8758 0001
"Darowizna na obronę praw pracowniczych – Hanpol”
Powrót na górę