Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Antyfaszystowskie działania lubuskiej IP

frankfurt2W ostatnim okresie działacze i działaczki Lubuskiej Komisji Międzyzakładowej OZZ „Inicjatywa Pracownicza” podjęli szereg działań w obliczu narastającego problemu faszyzmu, nacjonalizmu i rasizmu.

10 listopada na zaproszenie „Sojuszu Frankfurt nie jest dla nazistów” – „Kein Ort fur Nazis in Frankfurt Oder” (sojusz ten złożony jest z szeregu organizacji społecznych, religijnych i politycznych) grupa kilkunastu działaczy i sympatyków IP oraz 2 działaczy ZSP próbowała wziąć udział w blokadzie marszu neonazistowskiej partii NPD.

Niestety spotkało się to ze sporymi utrudnieniami ze strony polskiej policji , straży granicznej i w końcu zatrzymaniem sześciu osób przez niemiecką policję, zaraz po przekroczeniu granicy tj. 400 od mostu granicznego. Pozostałe siedem wzięło aktywny udział w blokadzie. Zatrzymani zostali wypuszczeni dopiero wieczorem po zakończeniu demonstracji.

franfkurt1

11 listopada kostrzyńscy działacze IP zapalili znicze pod pomnikiem ofiar faszyzmu upamiętniającego 12 tysięcy zamordowanych i zamęczonych więźniów stalagu III c. Równocześnie uczestnicy solidaryzowali się z demonstracją antyfaszystowską organizowaną tego dnia w Warszawie przez Porozumienie 11 listopada.

frankfurt3

24 listopada w Kostrzyńskim Centrum Kultury odbędzie się koncert muzyczny z udziałem zespołów Jellystone, Kopyt/Kowalski, Hounds of Oder, Padlina Szarika i Herida Profunda pod hasłem: „Precz z faszyzmem, nacjonalizmem i rasizmem!”. Koncert jest współorganizowany prze miejscowe środowisko anarchistyczne i lokalnych działaczy IP. Zobacz plakat

Powrót na górę