Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

6 lat walki pielęgniarek w Gorzowie

Po raz kolejny grupa byłych pracowników i pracownic SPZOZ W w Kostrzynie nad Odrą pojawiła się 26 listopada na sesji powiatu gorzowskiego  wsparta przez działaczy i sympatyków OZZ Inicjatywa Pracownicza z Kostrzyna i Gorzowa, upominając się o należne wypłaty.

Wszyscy protestujący wsparli tez ciężko chorą na raka płuc pielęgniarkę Danutę Kras, która zagroziła władzom starostwa, że jesli do 20 grudnia nie dostanie swoich zaległych pieniędzy to rozpocznie protest głodowy w siedzibie starostwa. Kostrzyński radny powiatowy Jan Moczulski wystąpił z apelem do wszystkich radnych o zrzeczenie się jednej diety na rzecz chorej kobiety.

Mimo wcześniejszej zapowiedzi nie pojawiły sie na proteście działaczki NSZZ Solidarność z NZOZ Nowy Szpital. Działania tego związku ograniczyły się tylko do nagrania telewizyjnego w lokalnym TVP Gorzów z udziałem przewodniczącego regionu Solidarności Jarosława Porwicha i ciężko chorej Danuty Kras.

Inicjatywa Pracownicza razem z byłymi pracownikami szpitala w Kostrzynie zapowiada dalsze akcje protestacyjne w tym pod domami członków zarządu rady powiatu gorzowskiego.

Relacje z oficjalnych mediów:
6 lat walki o pieniądze [ZOBACZ FILM] - Oczy Gorzowa
Domagają się wypłaty zaległych wynagrodzeń - Radio Zachód
Burzliwie na sesji powiatu gorzowskiego. Pracownicy byłego Szpitala Powiatowego w Kostrzynie walczyli o zaległe pensj - TVP Gorzów
Pracownicy byłego szpitala w Kostrzynie walczą o zaległe pensje (wideo) - Gazeta Lubuska

Powrót na górę