Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Kraków: Blokada eksmisji

Dziś rano działacze Federacji Anarchistycznej, Inicjatywy Pracowniczej i stowarzyszeń lokatorskich starli się uniemożliwić eksmisję lokatorki mieszkającej przy ul. Legionów Piłsudskiego w Krakowie. Dwadzieścia osób blokujących schody zostało z nich siłą usuniętych przez policję i przewiezionych na komisariat.

Ofiara eksmisji, Maria Michta, podczas jej przeprowadzenia zemdlała. Konieczna była interwencja pogotowia.

W blokadzie eksmisji wzięło także udział ponad 20 działaczy krakowskich stowarzyszeń lokatorskich, którzy pikietowali przed domem, w którym odbywała się eksmisja.

Sprawą interesują się lokalne media. Został ona już wczesniej opisana m.in. przez Gazetę Krakowską. Dzisiejsza eksmisja jest jedną z wielu jakie trwają od maja.  Eksmisji dokonuje się do położonego za Nową Hutą magazynu przy ul. Ziemianek 1. Do zdewastowanego budynku wysyłała ludzi firma Krak-Consulting. Firma działała na zlecenie właścicieli nieruchomości, których obowiązkiem jest wskazanie lokali tymczasowych dla swoich eksmitowanym lokatorów. Komornik, którego obowiązkiem jest sprawdzenie, w jakich warunkach będą mieszkać wykwaterowani, nie widzi problemu.

Powrót na górę

Podobne artykuły