Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Białostocki Bison-Bial potrzebuje pomocy

Delegat KNSZZ Solidarnośc'80 z HCP S.A. i Inicjatywy Pracowniczej FA z Poznania, odwiedził na początku lipca protestującą załogę z zakładu Bison-Bial w Białymstoku. Miał okazję przekonać się tam o trudnej stacji protestujących pracowników przedsiębiorstwa. Kiedy dotarł do fabryki wielu z nich oczekiwało w kolejce na jedzenie i paczki żywnościowe.

W związku z trudną sytuacją protestujących pracowników Bison-Bial  związkowcy z Solidarnosci'80 i działacze Inicjatywy Pracowniczej - F.A. podjęli decyzję o organizacji pomocy materialnej. Problem ten dotyczy także wielu innych zakładów pracy, które prowadzą akcje protestacyjne: tak było w Nysie Motor, gdzie poważnym utrudnieniem w prowadzonym strajku był brak żywności. Również protestująca już ponad 80 dni załoga z Ożarowa nie przeczy, że z chęcią przyjęłaby pomoc.

Najpoważniejszym problem jest to, iż pozbawieni przez wiele miesięcy dochodów pracownicy upadających zakładów nie mają za co opłacić energii i czynszów. Może to doprowadzić to licznych eksmisji. Dlatego zadecydowaliśmy, że będziemy zbierać pieniądze na pomoc dla konkretnych rodzin, których lista niebawem dotrze do nas z Białegostoku, opłacając im choć częściowo zaległe zobowiązania.

Powrót na górę

Podobne artykuły