Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Warszawa: Nie będziemy płacić za wasz kryzys

Dziś odbyła się w Warszawie demonstracja związkowa zorganizowana przez Sierpień’80 i związki zawodowe pracowników pogotowia ratunkowego. Wzięło w niej udział ok. 2000 osób w tym delegacja Inicjatywy Pracowniczej z łódzkiego Hanpolu.

Przybyli do Warszawy pracownicy służby zdrowia, górnicy, hutnicy i przedstawiciele innych zawodów, demonstrowali przed gmachami resortów zdrowia i gospodarki. W przemówieniach zarzucano rządowi przerzucanie kosztów kryzysu na barki pracujących i domagano się zaprzestania m.in. blokowania podwyżek płac. Zapowiedziano strajk generalny w górnictwie.

Ratownicy medyczni protestowali przede wszystkim przeciwko wprowadzanej obecnie reformy służby zdrowia i żądali przerwania prywatyzacji. Zarzucili minister Kopacz niszczenie ratownictwa medycznego.

Pracownicy Hanpolu podczas demonstracji zwracali uwagę na problemy jakie wynikają z niedostatecznego zagwarantowania interesów załóg, które ucierpiały w wyniku kryzysu. Załoga należącej do koreańskiego właściciela firmy, stała się jedną z pierwszych jego ofiar.

Powrót na górę