Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Demonstracja IP w Gdańsku

22 lutego 2008 r. pod gdańską Dyrekcją Poczty Polskiej, odbyła się demonstracja związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza. Związkowcy żądali podwyżek płac zagwarantowanych w porozumieniu strajkowym z dnia 13.12.2006, oraz uznania przez dyrekcję legalności związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza Poczty Polskiej.

Do zebranych demonstrantów, przechodniów i kończących pracę pracowników administracji i dyrekcji Poczty Polskiej w Gdańsku, przemawiał głodujący od paru dni listonosz Bartosz Kantorczyk. Mówił o nieprzestrzeganiu przez dyrekcję zasad wywiązywania się z umów z pracownikami, naciskach i próbach zastraszania związkowców na Poczcie, ogromnych kosztach przyrosłej do Poczty Polskiej i rozrośniętej do maksimum kadry menedżerskiej, brakach kadrowych i wyzyskowi pracowników w terenie.

Demonstracja spotkała się z dobrym przyjęciem, było słychać głosy poparcia, niejednokrotnie bardzo ciepłe. Nawet niektórzy kończący swoją pracę o 15.00 pracownicy budynku Dyrekcji dawali nam swoje ciche głosy poparcia.

Atmosferę podgrzewał zespół Rhythm of Resistance (Rytmy Oporu) - który dał wspaniały występ ulicznej muzyki. Wezwana przez pana ormowca z okienka policja przyjechała po kilkudziesięciu minutach i spisała jednego z manifestantów. Przechodniom i pracownikom budynku Dyrekcji rozdano ponad 300 ulotek informacyjnych. Media też dopisały.

W przypadku braku reakcji ze strony dyrekcji zapowiadane są kolejne protesty, niekoniecznie w formie demonstracji.

Powrót na górę