Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Bielsko-Biała: Apel o wsparcie protestu służby zdrowia

OZZ Inicjatywa Pracownicza i OZZ Pielęgniarek i Położnych w dniu 26 lutego (piątek) organizuje demonstracje przed Urzędem Powiatowym. Domagać się będziemy spełnienia postulatów płacowych dla pracowników szpitala psychiatrycznego (Inicjatywa Pracownicza) i szpitala pediatrycznego (Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych). Równocześnie, chcemy wyrazić poparcie dla pozostałych strajkujących szpitali w regionie.

Demonstracja będzie miała miejsce o godzinie 13.00 pod Urzędem Powiatowym. Apelujemy do wszystkich działaczy IP o wsparcie osobowe. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny: 693 763 154

Przypomnijmy, że w pięciu  szpitalach na Podbeskidziu od 10 lutego trawa akcja protestacyjna, a dziś w Warszawie pod Ministerstwem Zdrowia odbył się protest solidarności ze strajkującymi i głodującymi pielęgniarkami z Podbeskidzia. Domagają się przestrzegania porozumienia z 2006-2007 r., według którego podstawy wynagrodzenia miały być podwyższone do 3 tys. zł. W Ministerstwie Zdrowia Ewa Kopacz rozmawiała z liderami OZZPiP. Twierdzi, że to nie ministerstwo, a dyrektorzy szpitali decydują o zarobkach, Pielęgniarki postanowiły ogłosić ogólnopolski protest, jeśli do środy nie zostanie rozwiązana sytuacja pielęgniarek z Podbeskidzia.

Powrót na górę