Menu
Wstąp do związku Kim jesteśmy? Wspieraj związek Napisz do nas

Poznań: Pikieta IP pod zakładami Cegielskiego

Ok. 150-200 osób zebrało się dziś na wezwania Inicjatywy Pracowniczej pod bramą główną HCP S.A., aby zaprotestować przeciwko antyspołecznej polityce dyrekcji i rządu. Głównym powodem protestu były plany skutkujące redukcją zatrudnienia i obcięciem pensji.

Przemawiając Marcel Szary z Komisji Międzyzakładowej IP przy HCP stwierdził, iż załoga Cegielskiego nie będzie dalej tolerować polityki zastraszania zwolnieniami. Domagał się, aby rząd podjął konkretne kroki dla wsparcia i rozwoju przemysłu.Stwierdził, że związki zawodowe HCP planują protest w dniach 28 Czerwca.

Następnie Jarosław Urbański z Komisji Krajowej IP poinformował zebranych o tym, że Sierpień’80 rozpoczął okupację biura poselskiego W. Dzikowskiego w Poznaniu. Zgromadzeni oklaskami nagrodzili związkowców z Sierpnia i ich postulaty.

Na zakończenie Marcel Szary zapewnił o swoim i załogi poparciu dla Rozbratu i wezwał do uczestnictwa w sobotniej (9 maja) manifestacji w jego obronie. W pikiecie udział wzięli przedstawiciele poznańskiej Federacji Anarchistycznej.

Powrót na górę