EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Warszawa: Akcja ulotkowa pod GUS

W piątek 6.02. pod Głównym Urzędem Statystycznym w Warszawie odbyła się akcja ulotkowa warszawskiej komisji środowiskowej Inicjatywy Pracowniczej. Miała ona na celu upowszechnienie wśród pracowników GUS informacji na temat sytuacji w Urzędzie Statystycznym w Opolu.

Urząd Statystyczny łamie prawa pracownicze!

Od ponad roku w opolskim Urzędzie Statystycznym trwa bezprawie! Nagminnie łamany jest Kodeks pracy, ustawa o związkach zawodowych i inne akty. Prześladuje się pracowników, a związkowców wyrzuca na bruk bez wymaganych konsultacji i nie zwracając uwagi na ochronę prawną przed zwolnieniem. Postąpiono w ten sposób z 6 członkami Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza.

Związkowców prześladuje się tylko dlatego, że domagają się respektowania Kodeksu pracy i zażądali odwołania dyrektora US Ewy Szkic-Czech, protegowanej prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Zdecydowana większość zarzutów sformułowanych przez związek zawodowy, w tym to, że zwolnienia miały charakter nielegalny, potwierdziła Okręgowa Inspekcja Pracy w Opolu.

Pomimo, że o fakcie rażącego łamania praw pracowniczych i związkowych został poinformowany nie tylko Wojewoda Opolski, ale także Premier, samowola i antypracownicze działania dyrektor Urzędu Statystycznego trwają. W ten sposób instytucja o szczególnym charakterze, jakim jest Urząd Statystyczny, wyznacza standardy w łamaniu praw pracowniczych i związkowych przy milczącej akceptacji państwa.

- Domagamy się natychmiastowego przewrócenia zwolnionych związkowców do pracy

- Domagamy się odwołania dyrektor Urzędu Statystycznego w Opolu

- Zapowiadamy, w razie ignorowania naszych żądań, ogólnopolską akcję protestacyjną pod wszystkimi Urzędami Statystycznymi

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.