EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 95.

Warszawa: Lokatorzy pikietują Sejm

Wczoraj około 70 osób wzięło udział w proteście zorganizowanym przed budynkiem Sejmu. Pikietę zorganizowali mieszkańcy reprywatyzowanych kamienic z warszawskiej Pragi Północ, a wsparło Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów i Lewicowa Alternatywa.

 

 

Zebrani domagali się między innymi zaprzestania reprywatyzacji kamienic wraz z lokatorami. Przygotowany przez miasto plan budowy budynków komunalnych określili jako niewystarczający.

Piotr Ciszewski z WSL i LA stwierdził, że miasto przypomniało sobie, że istnieje coś takiego jak polityka mieszkaniowa, ale planuje budowę mniejszej liczby mieszkań komunalnych niż w tym samym czasie będzie podlegało reprywatyzacji czy wyburzeniu ze względu na stan techniczny.

Radny dzielnicy Praga Pn. Jacek Wachowicz stwierdził, że nie może być zgody na dotychczasową politykę miasta. Na ręce marszałka Sejmu złożył petycję z postulatami ruchu lokatorskiego.

Andrzej Smosarski z WSL i LA powiedział, że 1 kwietnia to koniec okresu ochronnego, po którym będzie można eksmitować lokatorów do pomieszczeń tymczasowych lub nawet na bruk, wykorzystując luki w prawie. Namawiał zebranych do udziału w ewentualnych blokadach eksmisji.

Do zebranych wyszedł poseł Bartosz Arłukowicz (Lewica) i zapowiedział, że chce wysłuchać postulatów ruchu lokatorskiego. W najbliższym czasie ma się odbyć spotkanie przedstawicieli WSL i zainteresowanych tematem parlamentarzystów.

Kolejny protest lokatorzy zapowiadają na godz. 17.00 15 kwietnia, pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Piotr Ciszewski

za: lewica.pl

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.