EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

II Wiec w obronie bazaru Banacha mieszkańców i mieszkanek Ochoty

Dlaczego organizujemy drugi wiec w obronie bazaru Banacha?

Ponieważ pomimo zdecydowanego sprzeciwu mieszkańców Ochoty wyrażonego podczas wiecu 28 marca,  co do planów zabudowy połowy bazaru wieżowcami TBS, zarówno władze dzielnicy jak i miasta kompletnie zignorowały głos opinii społecznej.

Władze Warszawy chętnie powołują się na badania opinii publicznej, gdy wyniki są dla nich korzystne. Skoro można było się zapytać mieszkańców Warszawy co sądzą o pomyśle zamknięcia domu handlowego KDT na pl. Defilad, dlaczego nikt nie zapyta się mieszkańców Ochoty co myślą o planach zamknięciu najważniejszego dla nich targowiska w dzielnicy.
Bazary i targowiska istniały od wieków, będą istnieć pomimo inwazji wielkich sieci handlowych we wszystkich dużych metropoliach, bo zwyczajnie oferują lepszy asortyment, zdrowszą i tańszą żywność. Stanowią istotną tkankę miejską, są alternatywą dla supermarketów i centrów handlowych. W wielu miejscach na świecie są wręcz atrakcją turystyczną. Rozumieją to władze wielu miast, ale nie Warszawy.

Cały czas domagamy się konsultacji społecznych! Domagamy się referendum!

Chcemy wyraźnie powiedzieć: nie damy okroić Bazaru Banacha, bo nikt nie może dać nam gwarancji, że za dwa lata nie dojdą do władzy kolejni ignoranci i nie zbudują na jego resztkach kolejnych TBS-ów. Dzielnica Ochoty ma dość innych miejsc na budynki mieszkalne, nie musi ich stawiać w swoim centrum.
Pani prezydent Gronkiewicz Waltz, panie wiceprezydencie Jakubowski, panie burmistrzu Komorowski- nie damy podnieść ręki na historię naszej dzielnicy, bo bazar Banacha jest jej integralną częścią.
Dzień, w którym wjadą buldożery na teren bazaru będzie początkiem końca waszych rządów.

Komitet Obrony Bazaru Banacha

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.