EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 95.

Częstochowa: Złamany nos prezesa

Prezes jednej z częstochowskich firm nie zapłacił zaległych poborów pracownikowi, Przemysławowi P. Doszło do kłótni i szamotaniny, w efekcie której pracodawca ucierpiał i ma załamany nos. Zgłosił sprawę na policję i oskarżył pracownika o napaść. Policja przesłuchała podejrzanego. Grozi mu nawet  pięć lat pozbawiania wolności. Przemysław P. zgłosił się po pomoc do działaczy Inicjatywy Pracowniczej.

Relacja pracownika z zajścia istotnie różnij się od tej, jaką przedstawił prezes firmy. W dniu 12 lutego doszło do pierwszej kłótni z powodu nie tylko nie zapłaconej zaległej pensji, ale także bezceremonialnego zwolnienia Przemysława P. z pracy. Powiedziano mu, aby przyszedł następnego dnia po pieniądze. „Na drugi dzień pojechałem do niego – relacjonuje pracownik - aby się rozliczyć i znów doszło do kłótni, w której to zaczął mi ubliżać. Gdy zwróciłem mu uwagę, aby tak do mnie nie mówił, zdenerwował się jeszcze bardziej, wstał z krzesełka i złapał mnie za ubranie, wyzywając mnie przy tym od najgorszych. Gdy go odepchnąłem, próbował mnie uderzyć”. W wyniku szamotaniny doszło do złamania nosa prezesowi.

„Po kilku dniach – opowiada dalej pracownik - zostałem wezwany na komisariat policji, na którym dowiedziałem się, że jestem oskarżony o pobicie”. Pracodawca składając doniesienie przedstawił obdukcje lekarską. Ale także pracownik, dowiedziawszy się o dochodzeniu, zrobił sobie obdukcję, która wykazała siniaki na rękach, nogach i głowie.

Do dziś firma nie zwróciła pracownikowi całości zaległych poborów. ZUS przekazał jednocześnie informację, że pracodawca nie uiszczał należnych składek. Pracownik, który był zatrudniony blisko rok, przez większość tego okresu w ogóle nie był zarejestrowany.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.